Veľkosti tenisových gripov

Správna veľkosť gripu tenisovej rakety a ako poznať veľkosť ktorú potrebujem.

Keď hovoríme o správnej veľkosti tenisového gripu, myslíme tým obvod rúčky (gripu) tenisovej rakety. Obvod rúčky môže byť najčastejšie uvedený v dvoch mierkach, a to v palcoch (pre americký trh) a v milimetroch (pre európsky trh). Dvojité označovanie rozmerov a neznalosť spôsobu určenia správnej veľkosti spôsobujú väčšine hráčov ťažkosti pri výbere gripu. Preto vám skúsime poradiť, ako správnu veľkosť gripu určiť.

Tenisové rakety majú štandardný rozsah veľkosti gripu medzi 4 až 4 5/8 palca pre americký trh, čo zodpovedá označeniu 0 až 5 na európskom trhu. Keďže tieto rozsahy sú ekvivalentné, 0 pri označení v Európe znamená 4 v americkom značení a európske číslo 5 označuje veľkosť 4 5/8 amerického značenia.

V nasledujúcej tabuľke môžete prehľadne vidieť vyrábané veľkosti:

Ako určiť veľkosť tenisových gripov

 

Ako určiť veľkosť gripu ktorú potrebujem?

Existujú 2 spôsoby, podľa ktorých dokážete určiť ideálnu veľkosť gripu.

  1. 1) Jednoduchší, ale menej presný, spôsob na určenie správnej veľkosti je taký, že chytíte tenisovú raketu do ruky a následne do medzery medzi dlaňou a končekmi prstov skúsite vložiť ukazovák druhej ruky. V prípade optimálnej veľkosti gripu by priestor pre prst nemal byť ani voľný ani tesný.

  2. 2) Presnejší výsledok dostanete po zmeraní vzdialenosti od konca prsteníka k druhej čiare na ruke (čiara hlavy). Táto vzdialenosť v milimetroch určuje veľkosť gripu ktorú potrebujete (na základe hodnôt uvedených v tabuľke vyššie).                   

Ak sa stále neviete rozhodnúť, aký presne grip potrebujete, alebo je Váš výsledok približne medzi dvoma štandardnými hodnotami, odporúčame Vám zakúpiť si raketu s menšou hodnotou gripu. Pretože na menší grip je stále možné pridať ďalší grip a takto upravená raketa vám bude v ruke sedieť omnoho lepšie (zmenšenie gripu, narozdiel od zväčšenia, nie je možné).

Nákupný košík

Žiadny produkt

0.00 € Doprava
0.00 € Spolu
Možnosti platby
Možnosti platby
Mega akcia